Rendelkezésre tartási idő

Ez az az időszak, amíg a bank az általad kért és már jóváhagyott hitelösszeget biztosítja a részedre. A hitelt ezen az időszakon belül folyósítja a bank, vagy hívhatod le, akár több részletben is, ha ezt a hitelszerződés megengedi.

A rendelkezésre tartási időnek olyan hitelek esetében van jelentősége, ahol a hitelt, vagy annak egy részét nem azonnal kapod meg. Ilyenek például az építési hitelek, ahol a hitelszerződés megkötése és a teljes folyósítás között két év is eltelhet.

Rendelkezésre tartási díjat kell fizetned azért, hogy a bank hosszabb időn keresztül biztosítsa számodra, hogy hozzáférj a hitelösszeghez.

CSOK Plusz Lakáshitel
  • 2,89%-os akciós kamattal, THM 2,98%
  • Akció a kezdeti díjakra
  • Online hiteligénylés piaci kamatozású jelzáloghitellel együtt
Érdekel
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Házaspár akik munkáltatói kölcsönt kaptak
    Lakáshitel

    Munkáltatói kölcsön – minden, amit tudni akarsz róla 2024-ben

    Ha hitelre van szükséged, valószínűleg először te is a bankok ajánlatait kezded el böngészni. Ezzel nincs is semmi gond, de jó, ha tudod, hogy akár a munkáltatódtól is kaphatsz lakáscélú kölcsönt. Ez a munkáltatói vagy munkavállalói hitel, és ha a te munkahelyeden is van, akkor nagyon jól járhatsz vele. Ebben az útmutatóban megtudhatod, milyen kölcsönöket igényelhetsz a munkaadódtól és milyen feltételekkel igényelhetsz hitelt.

    frissítve: 2024. február 1.
  • Lakáshitel kalkulátor segítségével ennek a háznak a törlesztőrészletét is ki lehet számolni
    Lakáshitel

    Lakáshitel - kalkulátor és feltételek

    Használt lakás vásárlásakor jó megoldás lehet a lakáshitel, főleg ha az állami támogatásokat már kihasználtad, és még mindig pénzre van szükséged. Megmutatjuk a bankok által kínált lakáshiteleket és támogatott hiteleket is.

    frissítve: 2024. május 6.
  • Egy nő azt latolgatja, vajon mi a referenciakamat
    Lakáshitel

    Mitől függ, hogy mennyi a hitelem kamata? – Referenciakamat és kamatfelár

    Te is kaptál már a bankodtól levelet, amiben a törlesztőrészlet változásnál valami referenciakamatra hivatkoztak, de inkább átugrottad? Vagy szeretsz mindennek utánanézni, és tudod, hogy a hitelek törlesztője változhat a futamidő alatt, de azt már nem, hogy miért? Ha szeretnéd érteni, hogy a bankok hogyan határozzák meg a hiteleik kamatát, akkor jó helyen vagy. A téma elég szakmai, és pár alapfogalmat át kell vennünk mielőtt elérünk a referenciakamathoz, de igyekszünk érthetően elmagyarázni. Vágjunk is bele!

    frissítve: 2024. február 21.