Folyószámla-hitelkeret

A folyószámla-hitelkeret egy kifejezetten bankszámlához kapcsolódó hitel, amely megnyújtja az egyenlegedet és ezzel a mozgásteredet a pénzügyi tranzakcióid során.

A folyószámla-hitelkeretet akkor adják a bankok, ha jövedelmed érkezik a náluk vezetett bankszámlára és már legalább három hónap óta fennáll ez az állapot. A keret mértéke a jövedelmeddel arányos, esetleg annak többszöröse is lehet.

A keret hozzáadódik a mindenkori egyenlegedhez, így annyival többet költhetsz. Ha emiatt már a hitelkeretedben vagy, akkor az egyenleged negatív lehet, de ez a hitelkeret mértékéig szabályos.

Ha az egyenleged a folyószámla-hitelkeretben tartózkodik, akkor minden jóváírás automatikusan a tartozásodat csökkenti, és minden terhelés növeli azt.

A folyószámla-hitelkerethez költségek (pl. rendelkezésre tartási jutalék, prolongációs jutalék, folyósítási díj, hitelkamat,stb.) kapcsolódhatnak és akkor is lehet díja, ha nem használod.

A folyószámla-hitelkeretet a bank kifejezetten a jövedelmeddel arányosan szabja meg azért, hogy a fizetésed mindig feltöltse azt, azaz legalább egy hónapban egyszer visszafizesd a hitelt (vagy jövedelemhez viszonyított többszörözés esetén annak egy részét). Ez a legnagyobb veszélye is egyben, hiszen könnyű vele hitelcsapdába kerülni. Egyszer elköltöd a hitelkeretet és utána már mindig azon belül mozogsz csak az egyenlegeddel: a fizetésed feltölti, a fizetésed elköltése pedig megterheli a hitelkeretet. Érdemes apránként visszafizetni a folyószámla-hitelkeret tartozást.

Bajnok Plusz számlacsomag
  • 40 000 Ft jóváírási akció szelfis számlanyitással
  • havi 4 darab ingyenes ATM forint készpénzfelvétel belföldön
  • jóváírási feltétellel havi 990 Ft-os számlavezetési díj
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Boldog nő aki a laptopján olvassa, hogy ingyenes bankszámlája van
    Bankszámla

    3 bankszámla, ahol ingyenes a számlavezetés

    Ingyenes bankszámla. Az az igazság, hogy ez jól hangzik. Bár indokolhatónak számít, hogy havidíjat fizessünk a banknak, hiszen a számlavezető rendszert akkor is üzemelteti, ha nem használjuk, vagy nyitva tartja a bankfiókjait, ahol alkalmazottakat és rezsit fizet, de miért fizessünk, ha nem muszáj? Márpedig nem muszáj. Manapság, amikor már ritka az 1 000 forint alatti számlavezetési havidíj, amikor valaki meglátja ezt az összeget a számlakivonatán vagy számlatörténetében, biztosan elgondolkodik, hogy van-e ennek alternatívája? Van, igen és éppen erről szól ez az útmutató.

    frissítve: 2024. március 17.
  • Több hitelkártya van egymásra téve
    Bankszámla

    Hitelkártya: így hozd ki belőle a legtöbbet 2024-ben

    A bankok olyan kártyákat bocsátanak ki hitelkártyaként, amelyeket ugyanúgy használhatsz, mint a betéti kártyákat, melyek a folyószámládhoz kapcsolódnak. A kamatozásban viszont másként működnek, továbbá extra kedvezményeket kínálnak a betéti kártyákhoz képest. Ha szeretnél sokat spórolni, tarts velünk, megmutatjuk, hogy a hitelkártya tudatos használatával hogyan teheted ezt meg hónapról hónapra!

    frissítve: 2024. március 4.
  • Közért kasszájából vesz ki pénz a pénztáros
    Bankszámla

    Ingyenes a készpénzfelvétel vásárláskor a cash-back szolgáltatással

    Újfajta készpénzfelvétel indult hódító útjára 2023-ban. Nem is volt annyira új, nemhogy a fejlett infrastruktúrájú országokban, de még idehaza sem. A szolgáltatás ugyanis addig is elérhető volt, csak nem volt népszerű. A kormány tette 2023-ban államilag kötelezően ingyenessé ezt a fajta készpénzfelvételt egy adott határig, ettől lett népszerűbb. Ebben az útmutatóban a hazai cash-back, azaz készpénzátvétel szolgáltatással ismerkedhetsz meg. Pontosan megtudhatod az ingyenesség feltételeit és szó lesz arról is, hogy ez hogyan kapcsolódik a korábban is ismert ingyenes ATM készpénzfelvételi szolgáltatáshoz.

    frissítve: 2024. április 18.